Aktuální

informace

Jezulátko putující naší farností

Od 1. neděle adventní do Hromnic bude naší farností putovat soška Jezulátka. Vždy na několik dní podle rozpisu je možno odnést Jezulátko domů a před ním se modlit.

Účelem je prohloubení  zbožnosti a vyprošení potřebných milostí pro naši farnost nejen pro dobu  adventní a vánoční.

Pro velký zájem v letech minulých budou letos putovat hned od začátku Adventu Jezulátka dvě.

Rozpis i modlitby k Jezulátku jsou k dispozici v kostele ve Vejprtech.

Roráty

Adventní mše svaté ke cti Panny Marie "roráty" budou v naší farnosti slouženy každý adventní čtvrtek v 6.45 v kostele  ve Vejprtech.

Roráty jsou mše svaté sloužené ještě před svítáním,        což je symbolem očekávání narození Pána Ježíše,        který je Světlo světa.

Roráty jsou mše svaté ke cti Matky Boží, Panny Marie, protože nikdo nemohl prožívat ten první advent tak, jako maminka Pána Ježíše. Zatímco svět ještě o Vykupiteli ještě nevěděl a stále zaznívaly prosby, aby již přišel, tak Panna Maria jej již nosila pod svým srdcem.

Adventní pobožnosti

K podpoře adventní zbožnosti se budou konat  v naší farnosti adventní pobožnosti.

Ve všední dny po mši svaté (není-li jiná pobožnost), v neděli na místě podvečerní pobožnosti po nešporách  v 17.00.

Římskokatolická farnost, Kostelní n. 158/4, 43191 Vejprty
Vytvořte si webové stránky zdarma!