MODLITBY ZA MÍR

Mešní modlitby

Podle misálku P. Mariana Schallera

Za mír

Bože, od něhož pochází svatá přání, správné rady a spravedlivé činy, dej svým služebníkům mír, který svět nemůže dát, aby naše srdce byla oddána tvým přikázáním a časy byly po odstranění nepřátelského postrachu pod tvou ochranou pokojné. Skrze Krista, Pána našeho Amen.

Bože, jenž nenecháváš národy, které v tebe věří, lekat se žádných hrůz, rač přijmout modlitby a oběti tobě oddaného lidu, aby mír udělený tvou láskou učil bezpečnými křesťanské země. Skrze Krista, Pána našeho Amen.

Bože, původce  a milovníče míru, kterého znát znamená žít, a kterému sloužit znamená vládnout, chraň své prosebníky před veškerým napadením, abychom, kteří se spoléháme na tvou ochranu, nebáli se žádných nepřátelských zbraní. Skrze Krista, Pána našeho. Amen.

V době války

Bože, jenž potíráš války a mocí své ochrany bojuješ proti těm, kdo útočí na ty, kteří v tebe doufají; pomoz svým služebníkům, vzývají tvé milosrdenství, abychom tě po potlačení krutosti našich nepřátel chválili neustálým činěním díků. Skrze Krista našeho Pána. Amen

Pohleď, Pane usmířen na oběť, aby nás vytrhla z veškeré nepravosti válek a postavila pod bezpečnost tvé ochrany. Skrze Krista, Pána našeho. Amen.

Bože, Vládce všech království a králů, který nás i trestáním uzdravuješ a promíjením zachováváš, daruj nám své milosrdenství, abychom nerušenosti míru, zachovávaného tvou mocí, používali za lék k polepšení. Skrze Krista, Pána našeho. Amen.

Obracet se o mocnou přímluvu k Panně Marii lze nejlépe modlitbou růžence. Dále je vhodné se  modlit loretánské litanie, stejně tak modlitbu: Pamatuj, láskyplná Panno Maria a další.