Modlitby k Neposkvrněnému           Srdci Panny Marie

Neposkvrněné Srdce Panny Marie, Matky Boží a Matky naší! Srdce lásky nejhodnější, v tobě si zalíbila Nejsvětější Trojice! Srdce zasluhující veškeré úcty a lásky andělů i lidí! Srdce nejpodobnější Srdci Ježíšovu, jehož jsi nejdokonalejším obrazem!

Srdce nejdobrotivější, ty máš soustrast s našimi bědami; rač rozpustit led našich srdcí a dej, aby se dokonale oddala Srdci Ježíšovu. Vlij do našich srdcí lásku ke svým ctnostem a rozpal je posvátným ohněm, kterým jsi neustále hořelo. Ukryj v sebe svatou Církev, chraň ji; buď vždy jejím sladkým útočištěm a nedobytnou hradbou proti všem nepřátelským útokům. Buď nám cestou, abychom přišli k Ježíši, buď nám pramenem, z něhož bychom čerpali všechny milosti potřebné k spasení.

Buď nám pomocnicí v nesnázích, útěchou v trampotách, posilou v pokušeních, útočištěm v pronásledováních, ochranou v každém nebezpečí, ale hlavně v posledním zápase, v hodině smrti, v té děsné chvíli, kdy proti nám povstane celé peklo, aby uchvátilo naši duši, v tom hrozném okamžiku, na kterém závisí naše věčnost. Tehdy, přelaskavá Panno, nám dej pocítit sladkost svého mateřského Srdce i moc svého vlivu na Srdce Ježíšovo. V tomto zdroji milosrdenství nám otevři bezpečný útulek, abychom přišli do nebe a mohli s tebou Pána Ježíše chválit a velebit na věky věků. Amen.