LITANIE K NESVĚTĚJŠÍMU SRDCI ZA KNĚZE

Pane, smiluj se nad námi ! 2x Kriste, smiluj se nad námi ! 2x

Pane, smiluj se nad námi !

Kriste, uslyš nás ! Kriste, vyslyš nás !

Otče z nebes, Bože - smiluj se nad námi !

Synu, vykupiteli světa, Bože - smiluj se nad námi !

Duchu Svatý, Bože - smiluj se nad námi !

Svatá Trojice, jeden Bože - smiluj se nad námi !

Srdce Ježíšovo, Srdce Nejvyššího Velekněze a Pastýře- smiluj se nad námi !

Srdce Ježíšovo, Srdce Krále a Božského přítele kněží - smiluj se nad námi !

Srdce Ježíšovo, hlubino všech ctností - posvěť duše a životy svých kněží !

Srdce Ježíšovo, plné nekonečné moudrosti - napoj své kněze z pramenů Ducha Svatého !

Srdce Ježíšovo, planoucí výhni Lásky, - zapal kněžská srdce láskou k duším !

Srdce Ježíšovo, Otci ze všech nejmilejší, - dej, ať je nitro kněží Tvým nejmilejším stánkem !

Srdce Ježíšovo, trpělivé a nejvýš milosrdné-učiň všechna kněžská srdce podobná Tvému Srdci !

Srdce Ježíšovo, sílo a oporo kněží - pomáhej všem kněžím v plnění povinností jejich úřadu !

Srdce Ježíšovo, útěcho služebníků Tvého oltáře - dej, aby všichni kněží hledali
nalézali své blaho jen v Tobě !

Srdce Ježíšovo, potupami nasycené - posiluj své kněze, aby se potupami
pronásledováním nedali odvrátit od Tebe !

Srdce Ježíšovo, až k smrti poslušné - přiveď zpět k svému Srdci kněze, kteří se od něho neposlušností odvrátili !

Srdce Ježíšovo, Živote, náš a naše vzkříšení, - dej aby se po slavném vzkříšení všichni kněží sešli se svěřenými dušemi !

Srdce Ježíšovo, žehnej všem kněžím u nás i po celém světě - prosíme Tě, vyslyš nás!

Srdce Ježíšovo, dej aby rodiče zbožně vychovávali své syny a považovali za největší milost
a čest jejich kněžské povolání - prosíme Tě, vyslyš nás!

Srdce Ježíšovo, dej, aby děti a mladí lidé měli v horlivých duchovních rádcích své opravdové přátele - prosíme Tě, vyslyš nás!

Srdce Ježíšovo, ochraňuj a spas duše všech kněží na přímluvu tvé přesvaté Matky, královny kněží - prosíme Tě, vyslyš nás!

Srdce Ježíšovo, dej našemu národu horlivé a neohrožené kněze na přímluvu svatých Cyrila a Metoděje, svatého Vojtěcha a svatého Jana Nepomuckého - prosíme Tě, vyslyš nás!

Srdce Ježíšovo, zapal srdce všech kněží vroucí láskou k Nejsvětější Svátosti na přímluvu svatého Václava - prosíme Tě, vyslyš nás!

Srdce Ježíšovo, zahrň růžemi milostí všechny kněze a misionáře na přímluvu svaté Terezie - prosíme Tě, vyslyš nás!

Srdce Ježíšovo, buď štěstím a odplatou všech věrných kněží zde i na věčnost - prosíme Tě, vyslyš nás!

Vyslyš, Hospodine, přímluvy všech našich svatých patronů, zvláště těch, kteří se skvěli důstojností kněžskou - vyslyš je, Pane !

Slyš prosby všech svatých papežů, biskupů kněží, teologů, misionářů a mučedníků, kteří již s tebou slavně kralují v nebi - vyslyš je Pane !

Beránku Boží, který snímáš hříchy světa a denně se za nás obětuješ skrze ruce svých kněží - odpusť nám, Pane !

Beránku Boží, který snímáš hříchy světa a denně živíš duše kněží svým předrahým Tělem - uslyš nás, Pane !

Beránku Boží, který snímáš hříchy světa a denně napájíš duše kněží svou drahocennou Krví - smiluj se nad námi.

Ježíši tichý srdce pokorného - přetvoř srdce naše podle Srdce svého !

Modleme se : Pane Ježíši Kriste, pro Tvou svatou Krev prolitou za kněze i za nás všechny Tě prosíme, abys ráčil připoutat ke svému Božskému Srdci všechna srdce kněží. Dej, aby je otevírali dokořán a neznali jiné lásky než Boha a nesmrtelné duše.

Nedopusť, aby strženi tělesností, zapomněli na svou kněžskou velikost. Dej, aby byli branami stále otevřenými, studnicemi plnými, aby žíznící duše nenacházely studnice vyschlé nebo zakalené a nemusely se v zoufalství vracet do své pouště. Dej aby kněží pevně a nadšeně věřili v Tvou nadpřirozenou pomoc a nedůvěřovali v sebe. Dej, aby jejich slova zapalovala opravdovostí a uchvacovala vroucností. Chraň je bezduché mluvy, která šíří vlažnost a netečnost. Nám pak dej milost, abychom chápali jejich nadpřirozený úkol nadpřirozeně. Dej, abychom v kněžích viděli přímé pokračování Tebe, Vykupitele světa a měli je proto ve velké úctě když máme na paměti Tvá slova : "Kdo vás slyší, mne slyší, kdo však vámi pohrdá, mnou pohrdá. Kdo pak pohrdá mnou, pohrdá tím, který mne poslal."

Pane Ježíši, dej aby se za kněze stále více věřících modlilo a obětovalo. Oni pak aby dobře vedly svěřené duše bez bázně před lidmi, aby měli velkou sílu k boji, neboť "jsou předmětem ďáblova lovu" a peklo soustřeďuje právě proti kněžím svůj boj, protože ví, že je lehké bít stádo,když je poražen a zahnán jeho pastýř.

Pohleď, Pane, jak Tvoji kněží umdlévají pod rostoucí tíhou prací a pro stále se zmenšující jejich počet ! Ty však jim můžeš dát sílu stonásobnou, všemohoucí Bože ! Dej, aby byla tvá vinice
u nás více obdělávána šlechetnými dušemi, které by se nabídli Bohu za oběť a které by také nesli celou tíhu této oběti ! Smiluj se, Pane Ježíši Kriste, a pomoz nám, abychom svými modlitbami a obětmi dovedli podpírat Tvé vyvolené služebníky a jednou se směli s nimi radovat na věčnosti v nebesích ! Amen.

Probodené Srdce Ježíšovo, skloň se k vroucí prosbě svého lidu za posvěcení kněžstva. Nauč kněze milovat Tebe, jak si přeješ. Učiň je svatými, čistými, obezřetnými a moudrými. Učiň, aby byli všechno všem podle Tvého příkladu ! Oni jsou strážci Tvé Krve. Ućiň je věrnými v tomto důležitém úkolu ! Dej jim opravdovou žízeň po Tvé Přesvaté Krvi, aby se když ji okusí, posilovali a očišťovali ve stravujícím ohni Tvé Lásky.

Ukřižovaný Ježíši, neodmítej naši pokornou prosbu ! Pohleď láskyplně na své kněze, naplň je vroucí horlivosti v práci na obrácení hříšníků ! Zachovej bez poskvrny jejich posvěcené ruce, které se denně dotýkají Tvého svatého Těla. Zachovej jim čisté a nad hmotné zájmy povznesené srdce, označené zářící pečetí Tvého neposkvrněného kněžství. Žehnej jejich námahám, aby ti, kterým slouží zde na zemi, byli jednou jejich radostí a útěchou v nebi. Amen