Korunka k Neposkvrněnému Srdci

Panny Marie

Bože, pospěš mi na pomoc, slyš naše volání!

Sláva Otci... Jako byla na počátku...

1. Neposkvrněná Panno, bez hříchu prvotního počatá, tys všechna hnutí svého nejčistšího Srdce usměrňovala k Bohu a bylas vždy poddána jeho božské vůli. Vypros mi, abych si celým srdcem zošklivil hřích a naučil se od tebe být poslušným vůle Boží.

1x Otčenáš, 7x Zdrávas

2. Obdivuji, ó Maria, tvou hlubokou pokoru, která způsobila, že se tvé požehnané Srdce uleklo, když ti archanděl Gabriel zvěstoval, že jsi vyvolena za matku Nejvyššího, a vnukla ti, že ses prohlásila za nejnižší dívku Páně. Zahanben pohledem na svou pýchu, vyprošuji si od tebe srdce zkroušené a pokorné, abych poznával svou ubohost, a tak mohl dosáhnout slávy, která je slíbena vpravdě pokorným srdcím.

1x Otčenáš, 7x Zdrávas

3. Požehnaná Panno, tvé nejsladší Srdce zachovávalo jako drahocenný poklad slova tvého dítěte Ježíše. Uvažujíc vznešená tajemství těch slov, žila jsi jen pro něho. Velmi mě zahanbuje chlad mého srdce. Drahá Matko, vypros mi, abych ustavičně rozjímal o svatém Božím zákoně a snažil se tě následovat horlivým cvičením křesťanských ctností.

1x Otčenáš, 7x Zdrávas

4. Slavná Královno mučedníků, tvé svaté Srdce bylo při utrpení Synově ostře probodeno mečem, který ti předpověděl svatý stařec Simeon. Vypros mému srdci pravou statečnost a svatou trpělivost v útrapách a protivenstvích tohoto bídného života, abych se osvědčil tvým pravým dítkem, křižoval své tělo s jeho žádostmi a následoval umrtvování kříže.

1x Otčenáš, 7x Zdrávas

5. Růže tajemná, Panno Maria, tvé lásky nejhodnější a láskou planoucí Srdce nás pod křížem přijalo za své dítky. Tam ses stala naší nejněžnější matkou. Dej mi pocítit sladkost tvého mateřského Srdce i sílu tvé moci u Ježíše ve všech nebezpečích života a zvláště v hrozné hodině smrti. Dej, ať mé srdce ve spojení s tvým Srdcem vždy miluje Ježíše nyní i na věky věků. Amen.