O MOCI RŮŽENCE

Když svatý Dominik kázal o růženci blízko Carkassone, představili mu jednoho albigenského bludaře, který byl posedlý démony. Světec před zástupem více jak dvanácti tisíc lidí přikázal démonům říci, koho se mezi všemi svatými nebe bojí nejvíc a kdo si tedy nejvíc zaslouží lásku a úctu od lidí. Při této otázce začali pekelní duchové křičet. A když viděli naléhání svatého Dominika a nechtěli odpovědět, začali naříkat a plakat a doufali, že se tak nad nimi slituje, ale on neochvějně pokračoval. Tu mu slíbili, že odpoví, ale v tajnosti, do ucha, ne přede všemi. Svatý Dominik odolal a přikázal jim mluvit nahlas. Každé jeho naléhání však bylo zbytečné, démoni zarytě mlčeli. Tehdy si světec klekl na kolena a začal prosit Pannu Marii: "Přemocná Paní, Maria, pro svůj růženec přikaž těmto nepřátelům lidského pokolení, aby odpověděli na moji otázku." Ihned po tomto zvolání začal posedlý člověk kvílet a přítomní se třásli strachy. Démoni znovu prosili světce, aby je nemučil. On se tehdy na kolenou opět obrátil k Panně Marii: " Nejdůstojnější Matko Moudrosti, prosím tě kvůli přítomnému lidu, který se začal modlit, jak je zapotřebí, andělský pozdrav ( Zdrávas, Maria), přinuť tyto své nepřátele, aby veřejně vyhlásili plnou a jasnou pravdu o růženci." Po skončení modlitby uviděl u sebe Pannu Marii obklopenou množstvím andělů, která jakoby zlatou holí udeřila démona a řekla: "Odpověz mému služebníku Dominikovi co požaduje." Pannu Marii neviděl ani neslyšel nikdo kromě svatého Dominika. Při tomto rozkaze začali démoni křičet: "Naše nepřítelkyně, naše zkáza a naše obava! Proč jsi sestoupila z nebe, pouze abys nás trápila? Obhájkyně hříšníků, která vytrhuješ z pekla, bezpečná cesto do ráje, právě my jsme přinuceni, ačkoli nechceme, říci celou pravdu? Musíme přede všemi uznat to, co nás zahanbí a způsobí naší zkázu? Běda nám ! A věčné zlořečení našim vládcům temnot!

Tedy poslyšte, vy křesťané: tato Matka Kristova je všemohoucí a může zabránit, aby její služebníci padli do pekla. Je to Ona, která jako slunce rozptyluje temnoty našich nástrah a vychytralostí. Ona kazí naše intriky, ničí naše léčky a činí zbytečnými neúčinnými naše pokoušení. Musíme se vám přiznat, že nikdo, kdo vytrvá v její službě, není s námi zatracený navěky. Jeden její povzdech, který nabídne Nejsvětější Trojici, váží víc než všechny modlitby, sliby a touhy svatých. My se jí bojíme víc než všech svatých dohromady a nezmůžeme nic proti jejím věrným služebníkům. Dokonce se stává, že mnozí křesťané, kteří by podle řádných zákonů byli odsouzeni, když ji vzývají ve chvíli smrti, dokážou se na její přímluvu zachránit. Kdyby se tato Marietta (tak ji      v hněvu nazývali) nepostavila našim plánům a našemu úsilí, už dávno bychom převrátili a zničili Církev a uvrhli do omylu a nevěrnosti celou její hierarchii, její členy každého postavení a stupně. Vyhlašujeme - přinuceni násilím použitým proti nám - že nikdo z těch, kteří vytrvají    v modlitbě růžence, nebude zatracený, protože Ona získá svým věrným služebníkům upřímnou lítost nad hříchy a tak dostanou odpuštění a milost.

Z knihy " Boj Panny Marie a ďábla během exorcizmů"