katolík a volby


 Je velmi obtížné orientovat se v současné složité politické situaci, a proto mnozí stále neví, koho budou volit. Avšak velice často se zapomíná na to, že také ve volební místnosti jsme stále katolíci, a tak také při volbách pro nás platí Desatero a Evangelium.

Každý ať se rozhodne podle svého - ale nikoli svého souseda, nikoli podle svých dojmů a pocitů, nýbrž podle svého svědomí formovaného vírou. Také u voleb mohu duši pošpinit hříchem.

Není morálně ospravedlnitelné dát svůj hlas jen kvůli nějakým vnějším věcem (volební průzkum, jakákoli výhoda a podobně), stejně tak nemohu dát hlas ze zvyku nebo jen tak bez bližšího uvažování.

Pro mravnost každého svého jednání (volby nevyjímaje) musím mít jistotu, že to, co dělám, je dobré. Musím tedy znát program strany, kterou bych chtěl volit, stejně tak její působení v minulosti. Pokud strana podporuje nebo má ve svém programu skutečnosti, které odporují katolické víře, nesmím tuto stranu volit. Jedná se především o podporu potratů, manželství osob stejného pohlaví, homosexuality, ateismus a podobně. To se týká pochopitelně nejen stran jako celku, ale také jednotlivých osob, což platí zvlášť u voleb do senátu. Je třeba podpořit ty, kteří v těchto časech stojí na straně národa, kteří se nebojí zvednout hlas za národ a stát.

Pokud někdo hledal a nenašel stranu nebo osobu, kterou by mohl s čistým svědomím volit, je zcela legitimní k volbám nejít. Ve volbách rozhoduje mnoho hlasů, nejen ten můj, ale já mám duši pouze jednu a o její spáse rozhoduji já a to také při volbách stejně jako kdykoli jindy. 

A pamatujte, že kdyby volby mohly něco opravdu změnit, tak už jsou dávno zrušené...

Římskokatolická farnost, Kostelní n. 158/4, 43191 Vejprty
Všechna práva vyhrazena 2018
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!